Loading

Realizacje

Budownictwo mieszkaniowe

Zajmujemy się kompleksową obsługą nie tylko domków jednorodzinnych, ale również projektów z zakresu większych budynków mieszkalnych. Cały czas w większych miastach powstają nowe osiedla, coraz bardziej nowoczesne. Naszym zadaniem jest przygotowanie takiego projektu, aby mieszkańcom żyło się wygodnie oraz przestronnie. Oto kilka naszych realizacji z tego zakresu.

Budynek „Acta”

Ten budynek mieszkalny powstał w 2010 roku na obrzeżach Wrocławia w spokojnej, cichej okolicy. Pomieszczono w nim 80 mieszkań, o metrażu nie mniejszym niż 65 m2. Każde mieszkanie ma balkon oraz specjalnie wydzielone miejsce parkingowe, dzięki czemu mieszkańcy nie muszą się martwić o brak miejsca dookoła bloku. Cały teren jest odgrodzony oraz strzeżony. Pod blokiem mieści się plac zabaw.

Wieżowce „Prins”

Wieżowce te zostały wybudowane w 2012 roku w Warszawie na jednym z większych, rodzinnych osiedli. Była to spora inwestycja oraz duże przedsięwzięcie, gdyż wybudowaliśmy dwa takie wieżowce, liczące łącznie 200 mieszkań, poczynając od kawalerek a kończąc na apartamentach znajdujących się u samej góry, które liczą ponad 100m2. W każdym wieżowcu znajduje się winda oraz parking podziemny, jednak tu liczba miejsc była ograniczona ze względu na teren.

Budynek „Skylane”

To chyba największy budynek mieszkalny, jaki zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy w całości. Znajduje się on w Poznaniu, a koniec prac nastąpił niedawno, bo w 2014 roku. W budynku mieści się 300 mieszkań. Ich metraż zaczyna się od 52 m2, a kończy się na 150m2, dlatego też wprowadziło się do tego budynku dużo rodzin z dziećmi. W każdym mieszkaniu znajduje się balkon. Co istotne przy tej konstrukcji – musieliśmy dobrze zaprojektować wyjścia ewakuacyjne.

Budownictwo użyteczności publicznej

Nasza firma specjalizuje się także w przygotowywaniu projektów nowoczesnych budynków biurowych, urzędów, szpitali, które obecnie wyróżnia zastosowanie bardzo dużej ilości przeszkleń. Są to najczęściej wieżowce, wyposażone w windę, nowoczesne rozwiązania architektoniczne tak, aby na każdym piętrze było przestronnie, co szczególnie istotne jest wśród służby medycznej.

Budynek „Sells”

To budynek dedykowany jednej z największych firm zajmującej się oprogramowaniami komputerowymi oraz tworzeniem nowoczesnych aplikacji. Firma zatrudnia tysiące pracowników, przez co potrzebne było zaprojektowanie takiego miejsca, w którym pomieści się cała załoga. Budynek znajduje się w Warszawie. Do użytku został oddany w 2011 roku.

Budynek szpitalny „Felles”

Powstał w 2012 roku w Katowicach. Podzielony został na kilka części, od głównego budynku odchodzi kilka skrzydeł. Jedna część została wydzielona specjalnie dla pacjentów. Pokoje są przestronne, czteroosobowe oraz dwuosobowe, w każdym pokoju znajduje się łazienka. W szpitalu znajduje się kilkadziesiąt sal zabiegowych oraz kilkanaście operacyjnych. Co ważne, działa kilka wind, które są specjalnie zabezpieczone dodatkowym łączem w razie awarii prądu. Cały szpital jest dokładnie zaopatrzony w łącza awaryjne, które dostarczą prąd w razie potrzeby.

Budynek „Milleps”

Siedziba banku w Krakowie. Budynek został oddany do użytku w 2015 roku. Znajduje się w nim 14 pięter, na samej górze taras widokowy. Co widać na zdjęciu zastosowano tu dużą ilość przeszkleń. Na samym dole znajduje się strefa do obsługi klientów, zaś wyżej zastać można zarządców, pracowników wyższych stanowisk, które koordynują całą pracę banku. Budynek klimatyzowany, z windą, oraz skrzynkami zabezpieczeń.

Remonty

Remont w domu nie musi być ciężką drogą przez kurz, brud i nieład, szczególnie wtedy, gdy przeprowadzeniem remontu zajmujemy się my. Zawsze pracujemy od rana do późnego wieczora, szczególnie w blokach, gdzie spotkać można sąsiadów, nie zawsze mile nastawionych do wiercących dziury w ścianach ludzi. Dlatego liczy się precyzja oraz szybkość działania. Zawsze dobieramy materiały, wszystko ustalamy z klientem, który w każdej chwili może weryfikować naszą pracę. Właściciele po powrocie zastają mieszkanie odnowione oraz posprzątane. Oto kilka zdjęć z przeprowadzonych remontów.

Remontujemy nie tylko domy prywatne, ale również szkoły, różnego rodzaju placówki. Tu na zdjęciu w okresie wakacyjnym remont szkoły, odświeżanie ścian, wymiana okien. Czyli to, co można powiedzieć standardowe. Prace przeprowadzaliśmy przez tydzień. Brak uczniów ułatwił zadanie. Co ważne, warto postawić na bardzo dobre jakościowo farby, odporne na zabrudzenia oraz pękanie.

Dom na Podkarpaciu po przejściu silnych wiatrów i powodzi kilka lat temu. Często pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Tutaj dom w trakcie częściowej rozbiórki. Zawsze ostrzegamy klientów, kiedy nie da się czegoś zrobić lub nie ma sensu rozpoczynać działań naprawczych, ponieważ efekt nie będzie zadowalający. W tym przypadku cegła przemoknięta, samo doprowadzenie całości do stanu użytkowania niewiele by pomogło, ponieważ zaraz na ścianie pojawiłby się grzyb ciężki do usunięcia. Zbudowanie domu poniekąd od nowa to jedyne sensowne działanie. Ostatecznie po dwóch miesiącach dom zobaczyć można było w bardzo dobrym stanie.

Oprócz typowych prac remontowych, wykończeniowych ocieplamy także budynki. Są to najczęściej standardowo już kilkunastoletnie budynki mieszkalne. Stare budownictwo ma to do siebie, że ściany nie są ocieplone i mieszkańcy muszą zimą mocno grzać w pomieszczeniach. Dzięki dobremu ociepleniu wewnątrz jest chłodniej latem, a cieplej zimą.