Loading

Innowacyjne systemy wentylacyjne

 

Nowoczesne technologie związane z systemami wentylacyjnymi i coraz częstsze ich zastosowania w domach powoli odsyłają do lamusa tradycyjne systemy wentylacji grawitacyjnej. Na rynku pojawiają się coraz to nowe i awangardowe rozwiązania – systemy wentylacji mechanicznej, jaką jest np. rekuperacja. Jak zwraca uwagę specjalista z firmy http://www.wojwent.com/gruntowe-wymienniki-ciepla , systemy wentylacyjne służą nie tylko do wymiany powietrza w mieszkaniu, ale również do jego filtrowania, ocieplania.

 

11121181_720(6)To właśnie jest jedna z zalet systemów mechanicznych – takie systemy wentylacyjne zazwyczaj wspomagane są przez dodatkowe maszyny umieszczone w ścianach czy na nich. Istnieje możliwość zamontowania w nich odpowiednich filtrów, dzięki czemu powietrze dostarczane do domu będzie czyste i świeże (jest to rozwiązanie zalecane w dużych miastach, które walczą z problemem smogu – Kraków, Warszawa, Łódź czy Poznań). Inną zaletą systemów wentylacji mechanicznej jest to, że takie systemy wentylacyjne mają możliwość zachowania ciepła z odprowadzanego powietrza, dzięki czemu nadają się idealnie do nowego budownictwa, gdzie drzwi i okna są bardzo szczelne. Kolejną dużą zaletą jest to, że takie systemy wentylacyjne mają możliwość regulacji, tzn. że od samych mieszkańców zależy tryb pracy systemu i jego sposób natężenia. Z drugiej strony, nie warto jednak przejmować się hałasem – praca mechanizmów wspomagających jest na prawdę cicha i nieuciążliwa.

 

Systemy wentylacyjne mają możliwość regulacji, tzn. że od samych mieszkańców zależy tryb pracy systemu i jego sposób natężenia.11121181_720(16)
Systemy wentylacyjne mają możliwość regulacji.

 

Na czym jednak polega system wentylacji mechanicznej? Są to zazwyczaj systemy dwukanałowe (tradycyjny system grawitacyjny jest systemem jednokanałowym): wyróżnia się kanał odprowadzania powietrza zanieczyszczonego i nieświeżego oraz kanał doprowadzania do mieszkania powietrza czystego i świeżego. Kanał odprowadzający w takich systemach wentylacyjnych umieszcza się zwyczajowo na linii kuchnia – łazienka – przedpokój; natomiast kanał doprowadzania na linii salon – sypialnie.

 

admin